Kancelarija za inkluziju Roma u saradnji sa Udruženjem Roma Novi Bečej je organizovala u Novom Sadu događaj povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama.

28.11. novi sad 01

Cilj događaja je da zajedničkim snagama podignemo svest o tome da smo svi rođeni jednaki, a jednakim uslovima za ostvarivanje Ustavom zagarantovanih prava i sloboda, a da je nasilje nad ženama segment koji ih ugrožava i povređuje.

28.11. novi sad 02

Događaju su pored Ljiljane Mihajlović, direktorke Kancelarije za inkluziju Roma prisustvovali i Jelena Jovanović, pokrajinska poslanica, Maja Miljković, direktorka Pokrajinskog zavoda za socijalnu zaštitu, Tatajana Stojšić Petković, predsednica Nacionalne organizacije osoba sa invaliditetom Srbije, Marina Simeunović iz Inicijative A11, Zorica Šurlan iz Udruženja Roma Novi Bečej i dr sci med Slađana Šimon iz Kliničkog centra Vojvodine.